Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Je to teroristický útok nebo ne?

19. 06. 2017 13:08:20
Jediné řešení bude,když si uvědomíme,že jsme na jedné lodi a všechno,co hrozí evropské společnosti,hrozí i muslimům,protože jsou také součástí této společnosti.

Abych byla spravedlivá, odsuzuji dnešní ranní TERORISTICKÝ ÚTOK v Londýně úplně stejně jako všechny předešlé útoky a soucítím s pozůstalými a zraněními.
Nepíšu tento příspěvek pro obhajobu muslimů, nebo protože by mě tento útok bolel víc, protože jsem muslimka. To v žádném případě. Myslím, že jsem se vždycky vyjadřovala vůči všem útokům páchanými muslimy a vůči všem špatným věcem, které kdysi muslimští jedinci dělali. Nezajímá mě jestli mě s tím člověkem spojuje jedna barva nebo náboženství v případě, že dělá něco špatně. Pamatuji si ještě na léto 2015, kdy jsem chodila mezi lázeňskými hosty v Teplicích a vnucovala jim, že mají dodržovat pořádek. Bylo mi jedno ke komu mluvím.

Tak mi dovolte se teda k dnešnímu útoku vyjádřit, ne protože bych z toho měla radost nebo bych využila této nešťastné události abych vám potvrdila, že muslimové jsou také oběťmi terorismu, ale protože prostě nechci abych jednoho dne dělala rozdíly v hodnotách lidských životů dle určitých poměrů. Tento teroristický útok (a není to jediný teroristický útok na muslimy) potvrdil jednu věc a to, že terorismus nemá hranici. Že teroristé vlastně nejsou rasisté, oni chtějí jen zabíjet a rozdělovat společnost aby dosáhli svých cílů, stejně jako populisté a jiní sobečtí lidé. Hlavním cílem teroristů není zabít jednoho nebo 500 lidí, ale vyvolat ve společnosti nenávist, strach paniku a sobectví . Tohohle jsem se nejvíc bála, že se jednoho dne všechny extrémistické strany dohodnou na zkáze a na zlu a že jedinou obětí budou nevinní lidé.

Ještě před několika dny jsem byla dojatá solidaritou muslimů a nemuslimů po požáru v Londýně. Byla jsem naprosto nadšená tím, jak se lidé navzájem podporovali a jak se předbíhali v tom, kdo víc pomůže. Otevřely se mešity a kostely všem lidem, kteří ztratili své střechy. Nikdo neřešil, jestli jsou mezi oběťmi muslimové, křesťané nebo ateisté, prostě si pomáhali- jako jedna společnost. Jedna společnost, společnost na jedné lodi- to je přesně to, co u teroristů vyvolává tu hořkost.

Jediné řešení bude, když si uvědomíme, že jsme na jedné lodi a všechno, co hrozí evropské společností, hrozí i muslimům,protože jsou také součástí této společnosti.


Také doufám, že se tento teroristický útok bude považovat za opravdu teroristický útok a ne za vandalismus. V případě, že se tento útok bude považovat za útok psychicky narušeného jedince, tak WELCOME, ale buďme spravedliví, protože ani muslimové nejsou svatí, i mezi nimi se najdou psychicky narušení jedinci. Bohužel se ale domnívám, že si tento útok nezasloužil rovnocennou mediální pozornost a že se bude ukazovat na narušenou psychiku útočníka, který se opičil po útočnících, kteří způsobili to, že se kvůli nim ukazuje na miliardu a půl. Myslím, že je to pravá chvíle pro to, abychom si konečně uvědomili, koho nazvat teroristou a koho ne. Ačkoliv se to zdá jako maličkost a hraní si se slovy, ale věřte, že jedno jediné slovo v novinových titulcích může změnit osudy mnoha lidí.

Taková generace, která od té doby, co začala nějak vnímat svět, nepoznala nic jiného než to, že jsou muslimové teroristé. Už několik let do ní společnost a média hučí, že v případě, že jsou muslimové, tak by jako správní muslimové měli podporovat terorismus a jednoho dne se těmi teroristy i stát. A v případě, že terorismus nepodporují, tak jsou VÝJIMKY, a že ti teroristé jsou ti správní, ta drtivá většina. Od 11.září se s jmény této generace spojuje status terorista. A jakoby toho neměli dost, tak do ohně přilévá olej tzv. Islámský stát. Dnes bohužel je taková atmosféra a taková manipulace, že když jsem nazvala Hitlera teroristou, tak jsem vypadala tak trochu na hlavu. Nevím, třeba člověk, který jen tak zabil 6 miliónů židů je jen psychicky narušený.....

Autor: Eman Ghaleb | pondělí 19.6.2017 13:08 | karma článku: 32.82 | přečteno: 7505x

Další články blogera

Eman Ghaleb

Egypt, krev kostelů a mešit

,,Pokud se někdo snaží nás Egypťany rozdělit tímto útokem, tak věřte, že jsme dneska víc jednotní než kdykoliv. Protože ode dneška se křesťanská krev smísila s muslimskou krví."

10.4.2017 v 19:20 | Karma článku: 29.22 | Přečteno: 3454 | Diskuse

Eman Ghaleb

Dopis ISIS

Svým přátelům popřeju veselé Vánoce, ačkoliv jste se jim snažili ukrást tu radost. Nezapomenu jim popřát a dát dárek, nezapomenu si s nimi zazpívat koledy.

22.12.2016 v 6:59 | Karma článku: 47.66 | Přečteno: 35629 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Jitka Mikysková

Svět podle Putina a svět podle Spojených států

nikdy nebude stejný, objektivně vzato, není horší ani lepší, je prostě jiný a je to dáno odlišnou historií a kulturou.

25.6.2017 v 15:23 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 11 | Diskuse

Markéta Demlová

Křupan jsem a křupan budu

Že současný český prezident nemá vychování, na to už jsme si zvykli. Že pro sprosté slovo nejde daleko, to taky víme. Že se nezdráhá urážet své odpůrce ať už vlastními ústy, nebo prostřednictvím svého mluvčí,

25.6.2017 v 14:46 | Karma článku: 9.91 | Přečteno: 164 | Diskuse

Jan Dvořák

Malé a velké prasnice na politické scéně

Ne že bych nebyl objektivní, nezávislý a vyvážený ve svých textech, zejména v soudech o předních ústavních činitelích, avšak dnes si dovolím světlou výjimku.

25.6.2017 v 8:25 | Karma článku: 19.77 | Přečteno: 710 | Diskuse

Zdenek Horner

Češi žádají zavedení kvót

Češi pohrozili na valném zasedání OSN, že v případě nezavedení celosvětových kvót na přejímání adekvátního počtu přírodních škůdců (kormorán, bobr, bolševník a další), zruší uznání ruskoamerické hegemonie ve vesmíru.

25.6.2017 v 2:15 | Karma článku: 10.60 | Přečteno: 722 | Diskuse

Beata Krusic

Obejmi hodného "člověka"..........

Zpráva z médií: britští vědci provádí unikátní výzkum. Vybraná místa v lese jsou naplněna škodlivým oxidem uhličitým- pro zjištění, jak přesně jsou stromy účinné při pohlcování skleníkových plynů.

24.6.2017 v 23:10 | Karma článku: 9.95 | Přečteno: 308 | Diskuse
Počet článků 3 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 15529

Jmenuji se Eman Ghaleb a jsem studentkou Gymnázia v Teplicích. Narozena 7.5.1998 v Jemenu, ale od pěti let žiji s rodinou v ČR.Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.